Doświadczenie niepłodności to najczęściej bardzo bolesny i trudny czas w życiu pary marzącej o zastaniu rodzicami. Niejednokrotnie wiąże się ono z przeżywaniem comiesięcznych rozczarowań, poczuciem bycia niezrozumianym, odrzuconym, „wybrakowanym”, gorszym.

Niepłodność wpływa na poczucie kobiecości i męskości, na życie intymne pary, na marzenia i plany, na poczucie spełnienia i radości.

Przedłużające się starania o dziecko są dla małżonków czasem wielu niełatwych decyzji, poszukiwania przyczyn trudności i leczenia.

 

Pobierz 10 inspiracji, aby starania o dziecko nie zdominowały Twojego życia! 

10 inspiracja dla starającej się pary 

 

By przejść drogę od niepłodności do spełnionego życia potrzebne jest fachowe wsparcie zespołu specjalistów, rzetelna wiedza, dobre słowo, garść inspiracji i zrozumienie oraz mądre wspieranie nadziei na nowe życie. Oczekiwanie na dziecko wielu osobom może wydawać się czasem pustym i straconym. Jednak podróż przez niepłodność może być również czasem pełnym dobrych przeżyć, doświadczeń i spotkań.

To trudne doświadczenie może mieć siłę, by Cię wzbogacić, nadać kierunek Twojemu życiu. Dzięki spojrzeniu w głąb siebie możesz mieć szansę, by uleczyć swoje rany z przeszłości, odnaleźć życiową równowagę, zadbać o własne zdrowie i rozwinąć swoje pasje. Ten czas może stanowić okazję do pogłębienia relacji z samą/ samym sobą, z mężem/z żoną i innymi ludźmi. A każde takie osiągnięcie to nie tylko prezent dla nas samych.

To także najpiękniejszy prezent dla ludzi, których spotykamy na swojej drodze – rodziny, przyjaciół, znajomych, ale przede wszystkim wyczekanych dzieci.

Cover fb

Opracowanie: psycholog Justyna Kuczmierowska