Dziś jestem dumna z tego, że jestem KOBIETĄ. Jedną z wielu tysięcy kobiet, które pokazały, że są solidarne w słusznej sprawie. Przypuszczam, że nie wszystkie chcą tego samego, że nie wszystkie są zgodne co do tego, jakie przepisy aborcyjne i in vitro powinny obowiązywać. Wczoraj było to nieważne!

Głównym celem poniedziałkowej akcji było uświadomienie wszystkim politykom, nie tylko tym, którzy obecnie rządzą, że nie jesteśmy kukiełkami w ich teatrzyku i gdzieś są granice, których przekroczyć nie można. Chcemy mieć wybór, tylko tyle i aż tyle.

Wszystkie zamanifestowałyśmy swoją potrzebę do bycia wysłuchanymi. Wszystkie zmobilizowałyśmy się, żeby pokazać, że też mamy PRAWA, a nie tylko OBOWIĄZKI.

Politycy, którzy zmieniają ustawy sprowadzają wszystko do prostej retoryki: “Jesteś przeciwko zmianie ustawy aborcyjnej i in vitro na bardziej restrykcyjną? W takim razie jesteś złą kobietą, człowiekiem bez serca, sumienia, wstydu i prawa do głosu.” Smutne.

Czy wszystkie kobiety, które uczestniczyły dziś w #czarnyprotest  będą chciały usuwać ciążę i korzystać z metody in vitro? Oczywiście, że nie, bo były tam również nasze babcie, matki i młode dziewczyny, które nawet nie myślą o byciu mamą. Były osoby, którym zależy na badaniach prenatalnych, czy możliwości skorzystania z tych badań i wszystkich dostępnych osiągnięć medycyny.

Kobiety wyszły na place różnych miast, między innymi dlatego, że wkurzyły się, że ktoś z butami pcha się w ich prywatne życie. W życie, które pisze czasami przerażające scenariusze wybiegające poza wyobraźnie Panów i Pań posłów. Trzeba wtedy podejmować decyzje, które zazwyczaj są bardzo trudne. Czasami są to sytuacje bez wyjścia i każda decyzja jest  beznadziejna.

My KOBIETY chcemy mieć prawo do decyzji i do własnego życia. Pozwólcie nam samym decydować co jest dla nas dobre, a co złe. Nie próbujcie wciągać nas w grę, która nazywa się POLITYKA, bo nie pozwolimy na to. Wierzę w to, że jeśli przyjdzie taka potrzeba, znów będziemy solidarne i jeszcze raz pokażemy, że jesteśmy DUMNE z bycia kobietą i mamy swoje prawa.

Dziękuję Wam za to, że pokazałyśmy że nam ZALEŻY !


Spodobał Ci się tekst? Udostępnij go innym