Kilka tygodni temu wzięłam udział w warsztatach Jestem SENSualna organizowanych przez wspaniałą grupę kobiet. Warsztaty odbyły się w miejscu, które położone jest z dala od zgiełku, czyli w malowniczo położonym Zalesie Active Spa Mazury. Nie trzeba rzucać wszystkiego i uciekać w Bieszczady, można na Mazury!

 

***

Warsztaty otworzyły mi chęć do wskrzeszania jeszcze mocniej radości w kobietach, które starają się o dziecko.

Oprócz starań jesteś Ty, jesteś WAŻNA.

Zapomniałam o tym.  Zapomniałam, że oprócz niepłodności  istnieje milion rzeczy z których można czerpać radość z życia. Chcę zarażać Czytelniczki pozytywnymi emocjami i tknąć w nie życie. Tak jak tknęłam w swoje, kiedy starałam się o dziecko. Cieszę się okropnie, że otworzyłam kolejną szufladkę w głowie i mam nadzieję, że w końcu i ja dzięki niej odżyję, bo również tego potrzebuję.

Na 2018 to rok w którym pomiędzy smuteczkami (na który naturalnie zawsze będzie miejsce) będzie przedzierało się dużo słońca, bez mówienia, że razi po oczach, jak to było do tej pory. Zamiast dać okulary, gasiłam to słońce.  Teraz tak już nie będzie, najwyżej kupimy okularki wszystkim. bloggerki-61

***

Kto stoi za takimi warsztatami?  Odpowiedzialni za to wszystko są:

Ania z okiemmamy.pl, Barbara Jarzyna z Fundacji Tętniące życiem, Roksana Dzwoneczkowa  (brak na zdjęciu) oraz Ola i Panowie wspierający.

bloggerki-28

Taki wyjazd był mi strasznie potrzebny. Dzięki niemu mogłam na chwilę wejść w zupełnie inne środowisko, niż to w którym zanurzyłam się po uszy do tej pory. Bardzo tego potrzebowałam. Potrzebowałam posłuchać i porozmawiać o rzeczach, które totalnie mnie nie dotyczą i nie są z branży “płodność-zdrowie”.

Mogłam zobaczyć problemy kobiet, które nie starają się o dziecko i  dostrzec, że są one tak samo ważne. Ten smutek i złość jest taka sama, że każdy smutek i każda radość jest ważna. Pamiętasz o tym w relacjach z bliskimi?

***

Dzięki sponsorom, bo o ile Ania i Roksana były dobrymi duchami organizacji to do stworzenia eventu potrzebne były również dobre duchy sponsorów i tym należą się również podziękowania. To dzięki ich wsparciu mogłyśmy spędzić te niezwykłe chwile.

bloggerki-47
Jednym ze wspierających  event były Neo24.pl wraz Babyliss Polska. Dziewczyny czarowały dzięki ich produktom piękne fryzury.

***

Każda emocja to emocja danego człowieka. Uszanuj i nie oceniaj ich przez pryzmat swoich.

Tak łatwo odbieramy innym prawo do przeżywania ich własnego smutku i radości. Nie wiesz jak? Pomyśl, ile razy na czyjeś emocje reagowałaś “Ja mam gorzej”. Do dziś pamiętam koleżankę, która powiedziała mi o ciąży w 6 miesiącu, bo nie wiedziała, jak ma to zrobić. Do dziś pamiętam koleżankę, która przepraszała mnie za to, że się boi, bo zaszła w ciąże. Wysłuchałam jej i nie oceniałam jej strachu.

Takie myśli, pojawiły się w mojej głowie po warsztatach, które prowadziła Basia.

Basia Jarzyna, to prezes fundacji Tętniące Życiem, która wspiera Kobiety w rozwoju ducha oraz zachęca je do dbania o swoje zdrowie. Zapraszam Was na Facebooka fundacji Tętniące Życiem.

MCH_7355

 

***

Jestem SENSualna to wyjątkowe warsztaty, które potrafią wyciągnąć z kobiet to co w nich jest niepewne i potrzebuje uwagi. To warsztaty, które uświadamiają, motywują, pokazują nad czym należy pracować, aby być szczęśliwą kobietą.

Powiem Wam, że słowa nie oddadzą tej atmosfery, ciszy i zadumy, która tak często następowała. Tego, że odbierało nam mowę z wrażenia lub tego, jak dziewczyny dostrzegały i dzieliły się różnymi przeszkodami, które dzielą je od szczęścia.

MCH_5057

NEON stał się również dobrych duchem, dzięki któremu mogłyśmy tam być. Dziękujemy za motywujący list, który został odczytany na warsztatach.

MCH_4592

Mogłyśmy być bardzo na luzie, tak jak nam wygodnie i bez myślenia, czy wypada.

Na zdjęciu Karolina, psycholog z bloga odnova.net, Marzena Lampasiak (stylistka) i Ziołolek, który wspiera sensualność kobiet.

MCH_4741

 

*

Jedno wiem, że każdy nosi ze sobą swój bagaż, którego nie widzimy, kiedy oceniamy.

***

Nie sądziłam, że moja współlokatorka okaże się tak wspaniałą kobietą, która pozwoli mi wejść w świat osoby z depresją. Dziękuję Natalio, jesteś bohaterką! Dziękuję  Żaneto i Ewelino za wspólny czas w samochodzie. I dziękuję pozostałym Dziewczynom, za to, że z każdej z Was mogłam uszczknąć coś do szufladki “lekcja życia”.

Untitled design (1)

Organizatorzy zadbali o każdy drobiazg. Nawet oto, aby nie zabrakło przefiltrowanej wody (to moje odkrycie roku)  dzięki urządzeniu marki Aquaphor. Naprawdę, to jest to must have każdego domu.

Untitled design (2)

A w wolnym czasie mogłyśmy grać w planszówki od MoiDziadkowie. Na stronie znajdziecie ciekawe prezenty dla Babci i Dziadka pod choinkę.

***

Dziewczyny, wiem, że sporo z Was prowadzi blogi, dlatego serdecznie zapraszam Was przy okazji następnej edycji do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.  Tutaj znajdziecie informacje o kolejnym wydarzeniu. 

Dziękuję Wam za spotkanie i Organizatorom za kawał dobrej roboty. Takie spotkania są potrzebne! Aniu i Roksano bądźcie z siebie dumne!

Zdjęcia Anna Gołębiewska okiemmamy.pl

 

 

#jestemsesnualna (1)