Książki o niepłodności pozwalają wielu osobom przynieść chwilową ulgę, spokój i relaks. Wybrałam dla Was kilka książek o niepłodność, które warto przeczytać podczas tej trudnej walki. Czytając te pozycje czasem miałam wrażenie, że taką literaturę powinna mieć w swojej bibliotece każda kobieta, która stara się o dziecko Przede wszystkim biblioteka powinna poszerzyć się u tych kobiet i mężczyzn, którzy zaczynają w głowie tworzyć czarne wizje dotyczące przyszłości bez potomstwa i tą przyszłość opłakiwać. Naprawdę, warto jest czytać, warto starać się odnaleźć w tej sytuacji i warto ją zrozumieć.

Ważne są również relacje partnerskie, które trzeba pielęgnować w tym okresie. Na drodze wielu par, problemy ze staraniami  dziecko to pierwszy poważna przeszkoda z jaką przychodzi im się zmierzyć w dotychczasowym życiu. Dla pary to ciężki czas i w pewien sposób próba z której nie każdy związek wychodzi cało. Jednak, jak to mawiają do tanga trzeba dwojga i nie tylko partner rani, ale partnerki również zapominają o swoich mężczyznach, robiąc z nich maszynki, którymi interesują się w okresie owulacji.

Mam nadzieję, że odnajdziecie siebie w tych książkach.

Polecam wszystkim tym, którzy pragną zrozumieć lepiej siebie oraz osoby niepłodne.

Książki o niepłodności

Opowieści terapeutyczne o niepłodności.  Bogna Pawelec

 

Książki o niepłodności

Książka powstała w oparciu o doświadczenie wieloletniej pracy z osobami dotkniętymi niepłodnością. Przybliża okres niepłodności oraz tłumaczy dlaczego para przechodzi co miesiąc żałobę po niepowodzeniu. Dowiesz się z niej również o psychicznych problemach niepłodności oraz wpływie psychiki na płodność.

Bardzo ważna pozycja, dlatego znalazła się tutaj, jako pierwsza w zestawieniu. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem, to polecam wybrać tę książkę, jako pierwszą.

Książkę kupisz tutaj

 

******

*

*

Niepłodność. Pomoc medyczna i psychologiczna

 

nieplodnosc-pomoc-medyczna-i-psychologiczna-b-iext10392627

W tej książce zostało wytłumaczone co to jest niepłodność oraz ile cierpienia potrafi przynieść parze, która z bezgranicznym oddaniem stara się o dziecko. Tłumaczy, że niepłodność nie jest karą, dotyka wiele osób i, że niepłodność nie wybiera.

W książce została pokazana drogę, którą autorzy pokonują wspólnie ze swoimi pacjentami. To podróż pomiędzy emocjami, które pojawiają się w trakcie leczenia: strachem, nadzieją, smutkiem i rozczarowaniem.

Ciekawą kwestią jest rozdział o problemach pojawiających się pomiędzy partnerami i ich otoczeniem.

Znajdziecie w niej również informacje o badaniach, diagnozie i leczeniu.

Książkę kupisz tutaj

 

***

Dr Zhai. Jak zajść w ciążęjak-zajsc-w-ciaze-b-iext24709423

***

“Dzięki zastosowaniu unikalnego połączenia zachodnich technik medycznych z tradycyjną medycyną chińską, doktor Zhai osiągnęła w swej londyńskiej klinice skuteczność rzędu 78%. Te imponujące wyniki osiąga przez połączenie akupunktury, ziołolecznictwa i porad dotyczących stylu życia.”

W tej książce odnajdziesz metody na zwiększenie swojej optymalnej płodności. Dobra pozycja dla kobiet z PCOS.

Książkę kupisz tutaj

 

 

***

***

Niepłodność. Szkoła przetrwania 1PRES_NIEPLO

 

 

Dr Judith Daniluk posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z niepłodnymi parami. Książka napisana przystępnym językiem z poradami, jak radzić sobie z niepłodnością. Zdecydowanie warta uwagi. Jestem pewna, że wiele par odnajdzie jakąś część siebie w przedstawionych przykładach.

Książkę kupisz tutaj

*

*

*

Nadzieja na nowe życie

Joanna Kwaśniewska, Justyna Kuczmierowska, Agnieszka Doboszyńska

Dziękuję za dedykację! 🙂

 

 

nadzieja na nowe życie

Nadzieja na nowe życie to książka, która opowiada o niepłodności w różnych kontekstach i aspektach. Bo niepłodność przenika różne sfery i obszary życia. Trudności w poczęciu pokazane są z perspektywy osoby starającej się o dziecko, ale i z pozycji eksperta, który radzi, tłumaczy, wskazuje, jak można przetrwać czas starań, jak zwiększyć swoją płodność i prawdopodobieństwo poczęcia, jak odzyskać siły i zaplanować dalszą podróż do upragnionego celu. Książka przede wszystkim jednak wspiera czytelniczkę w jej nadziei na nowe życie.

Nadzieja na nowe życie wypełnia serca kobiet starających się o dziecko – o nowe życie. Nadzieja ta podlega wahaniom w ramach cyklu, ale też nasila się i słabnie podczas różnych etapów diagnostyki, podejmowanego leczenia i starań o dziecko. Chcemy, aby książka pomagała ją podtrzymywać. Nadzieja przecież dodaje skrzydeł, siły do działania i pomaga przetrwać ten niejednokrotnie trudny czas.

Tytuł książki można również czytać jako nadzieję na nowe życie, czyli na to, że życie osoby mającej kłopoty z płodnością zmieni się. W tym sensie książka może pomóc wyjść z marazmu oczekiwań, czasu „zawieszenia” swoich wszelkich marzeń „na haczyku” i podporządkowania wszystkiego staraniom o dziecko. Nowe życie, pełne dobrych chwil „mimo wszystko”, może zaowocować zmianą podejścia do swojej niełatwej sytuacji, a kto wie, może i stać się szansą na poczęcie i urodzenia dziecka.


Jeżeli możecie polecić ciekawe książki o niepłodności, to zapraszam do komentowania.


Dziękuję za wizytę na moim blogu.

Zapraszam Cię jeszcze tutaj:  facebook  i instagram. 

Ania