Moi Drodzy,

życzę Wam samych miłych niespodzianek w 2017 roku. Niech ten rok Was miło zaskoczy,

Anna Mazur- Gajo

*

*

*

*

Ciąże, podziękowania, diety, chwile podniosłe oraz wiele smutnych chwil za nami

***

 

Przez ten rok szargały mną różne emocje, kiedy w jednym okienku rozmawiałam z Czytelniczką o depresji, a w drugim gratulowałam przyrostu bety i płakałam ze wzruszenia, żeby za chwilę dowiedzieć się, że z adopcją o której marzyła pewna para, nie jest tak prosto, jak się wydawało. Jak matka kwoka, chłonęłam wszystko. Musiałam się wiele nauczyć przez ten czas od spraw technicznych związanych z blogiem, spraw związanych z ofertami, marketingiem i monetyzacją całego przedsięwzięcia po radzenie sobie z nadmiarem emocji, które zostały na mnie skierowane.

Kiedy poznajesz historie ludzi i wiesz dobrze, że za dwa tygodnie, będziecie wszystkie kibicowały na grupie pozytywnego testu, to wiążesz się z tymi ludźmi, z tymi historiami w pewien sposób. Ja bardzo indywidualnie podchodzę do każdego człowieka i doprawdy nie wiem, jak zapamiętuje wszystkie szczegóły z życia innych.

Było też sporo maili. Pełna podziwu, że tylu osobom chciało się do mnie napisać. Część z tych mailu bardzo często kończyła się dopiskiem “Nie musisz odpisywać, wiem, że masz mało czasu – musiałam się wygadać, lepiej mi”  Ale ja odpisywałam, starałam się lub odsyłałam do grup wsparcia. Jeżeli ktoś zechciał podzielić się tak bardzo intymną kwestią swojego życia, to z pewnością należy mu się odpowiedź. Cieszę się, że wzbudzam Wasze zaufanie.

Koniec roku to czas podsumowań. Zebrałam dla Was listę wpisów, które cieszyły się największą popularnością w 2016 roku, do których najchętniej wracacie i które najbardziej cieszą się Waszym zainteresowaniem.

  1. 7 aniołów w niebie oraz nieudana adopcja. Historia o niezwykłej kobiecej sile
  2. Blog specjalistyczny – od czego zacząć i jak się za niego zabrać
  3. Czekaliśmy na Ciebie 17 lat
  4. Kiedy najwcześniej wykonać test ciążowy
  5. Dieta PCOS. Czego unikać i od czego zacząć?
  6. Od plemnika i komórki do embriona. Jak powstaje życie [Zdjęcia]
  7. Endometrioza, a dieta
  8. Polecani lekarze od problemów z płodnością. Poleć i Ty
  9. Moja historia walki z PCOS. W końcu ją opisałam!
  10. Jak poprawić męską płodność

*

To już rok

Drodzy Czytelnicy,

Chciałabym Wam podziękować, za to, że jesteście. Za to, że nawzajem się wspieracie i za to, że społeczność towsrodku tworzą wspaniałe kobiety, które wspierają się i szanują swoje wybory leczenia niepłodności, że dyskutują. Cieszy mnie to, że zgromadziłam kulturalną społeczność kobiet.

W rok udało się pomóc wielu osobom. Wsparcie, jakie otrzymali było na zasadzie uzyskanych informacji, wsparcia psychicznego, dietetycznego, zarówno w grupach, jak i na blogu lub przez prywatny kontakt.

Naprawdę to miejsce pomaga ludziom i dla mnie jest to ogromnym sukcesem. Rozpiera mnie duma, kiedy dostaję maila z podziękowaniami, kiedy Wasze testy pokazują plusiki, kiedy ktoś przechodzi na dietę i mówi, że wskazówki na blogu były nieocenione przy tym wszystkim. I właśnie oto w tym chodzi!

Czy takim blogiem można komuś pomóc?

Z całego internetowego mułu, marketingowych papek, tekstów stworzonych przez copywrajterów – wyłaniają się tutaj sprawdzone informacje, które zainteresowani mogą sprawdzić w źródłach podanych pod publikacjami. Informacje, które ktoś podpisuje imieniem i nazwiskiem, które mają swoje potwierdzenie w badaniach i w życiu innych, które są sprawdzane i wykorzystywane przez społeczność i które zachęcają do zmian.

Trochę statystyk

Nie ukrywajmy, że tematy, które poruszam na blogu są skierowane do do określonej wybranej grupy docelowej. Obecnie ilość odwiedzających blog wynosi 20 tysięcy użytkowników, generując przy tym 80 tysięcy odsłon miesięcznie. Gdybym mogła, to z każdą z tych osób przybiłabym piątkę i porozmawiała. 20 tysięcy Czytelników przy takiej niszowej tematyce jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Cieszę się, że jesteście!

Społeczność w liczbach

Facebook3800 osób
Instagram żywienie: 2200 osób
Instagram prywatny: 8500 osób
Grupy wsparcia: 2500 osób

Pamiętajcie, że na blogu są grupy wsparcia na których znajdują się wspaniałe osoby, które służą dobrym słowem i swoim doświadczeniem podczas starań, diety, odchudzania i walki o zdrowie.

Grupy są tajne, co znaczy, że znajomi nie widzą Waszych postów.

 Starasz się o dziecko? Dołącz tutaj https://www.facebook.com/groups/1272979662717123/

Masz PCOS i chcesz walczyć z nim dietą lub zrzucić kilogramy?
https://www.facebook.com/groups/320246714829646/?ref=ts&fref=ts/

Niedoczynność tarczycy https://www.facebook.com/groups/278149022530960/

Nadczynność tarczycy https://www.facebook.com/groups/627392144082041/

Udało Ci się zajść w ciąże?  https://www.facebook.com/groups/1697775973798332/

Co przez następny rok?

Mam nadzieję, że kolejny rok to będzie 100% z siebie. To też czas najwyższy na organizację poza blogiem. Zobaczymy, ile uda się zrealizować. Trzymajcie kciuki tak mocno, jak i ja za Was trzymam.

 

Mam nadzieję, że kolejny rok to również czas dla Was, czas wielu zmian w Waszym życiu i starania zakończone happy endem.