Seks podczas starań o dziecko, to jedna z kwestii, która zostaje zatajona i przemilczana. Nikt nie zwraca na nią uwagi, pomimo, że jest ona jedną z najbardziej cierpiących sfer pary niepłodnej.

Seks podczas starań o dziecko jest mechaniczny, na zawołanie i pozbawiony uczuć, dużo mechanicznego, dużo na zawołanie, dużo bez uczuć – za dużo!

seks-pozbawiony-uczuc

Udane i satysfakcjonujące życie seksualne jest składnikiem dobrego samopoczucia i zdrowia. Rola, jaką seks pełni w życiu człowieka sprawia, że jest on elementem jakości życia.

Udane życie seksualne i związek z partnerem potrafi zastąpić niedostatki z innych dziedzin życia.

Niepłodność ingeruje 

Pary niepłodne cechuje mniejsza częstotliwość, spontaniczność i różnorodność pozycji i technik seksualnych w porównaniu z parami płodnymi. Współżycie jest traktowane instrumentalnie, podporządkowane prokreacji, przez co traci swoje funkcje pogłębiania więzi.

Udany seks wpływa na jakość życia

Seks to nie tylko potrzeba fizjologiczna, ale także kontakt emocjonalny, samorealizacja w życiu, forma rozładowywania napięcia i stresów.

A co się dzieje, kiedy to właśnie seks, który ma zmniejszać napięcie, potęguję je dodatkowo? Bo tak właśnie dzieje się podczas starań. Coś co ma relaksować- stresuje, coś co ma wpływać na relację, coraz bardziej ją rozrywa.

***

Zaburzona relacja seksualna pary niepłodnej odbija się parze 

***

Pojawiają się częściej kłótnie, niedopowiedzenia, a nawet obarczanie winą, za to, że któraś ze stron nie chciała robić tego na zawołanie.

**8seks

Obniżona zdolność do uprawiania seksu według badań przeprowadzonych przez socjolog Antoninę Ostrowską, ma niekorzystny wpływ na związek, więzi z partnerem (56%), na samoocenę (55%), ale także na wyniki w pracy (21%) i relacje w rodzinie (14%)

Jaką rolę w życiu człowieka pełni seks?

Z. Lew-Starowicz, próbował określić, jaką rolę w życia człowieka pełni seks. Najwięcej przepytanych osób zgodziło się ze stwierdzeniem, że

seks to intymne spotkanie kobiety i mężczyzny, zawsze coś niepowtarzalnego – (88% osób badanych)

seks to chwila odpoczynku i przyjemności – (74% osób badanych), podkreślając, z jednej strony, rolę relaksującą i hedonistyczną seksu, z drugiej – jego wpływ na utrzymanie więzi między partnerami.

satysfakcjonujące życie seksualne jest podstawą utrzymania się związku


– Miałeś być na 18!!! -krzyknęła Toniepłodna do telefonu w rękach trzymając arkusz kalkulacyjny

– Będę  po 20, mam spotkanie z klientem – odpowiedział  mąż


Toniepłodna rzuciła telefon. O 20:00 będzie już za późno, kolejny cykl w plecy do jasnej cholery. To po to ja, faszeruję się tymi lekami, żeby przez niego zmarnować moje jajeczko?

Toniepłodna siadła i zaczęła wprowadzać nowe dane w swój arkusz oraz szukać na forach odpowiedzi na pytania, na które doskonale znała odpowiedz.

Ile żyje komórka jajowa, ile plemniki są w stanie przetrwać w drogach rodnych. Jeżeli stosunek mieliśmy we wtorek o 20:00, to 48 godzin po, czy będzie już za późno?

Toniepłodna zaczęła wyliczać co do minuty potencjalny czas życia plemników z poprzedniego stosunku. Boże, co ja robię? Chyba naprawdę brakuje mi rozumu.

seks-pozbawiony-uczuc-2


 -Jesteś

-Jestem. Czy Ty czasem nie przesadzasz?

-O co Ci kurde chodzi- zapytała Toniepłodna

-Rozumiem, że staramy się o dziecko, ale ta godzinowa presja nie działa na mnie dobrze, ja tak nie potrafię na zawołanie. I nie wysyłaj mi już więcej smsów, że o 18:00 mam być w domu, bo masz owulację!! Na litość boską, opamiętaj się kobieto.

-Nie można na Ciebie liczyć! Całe starania są na mojej głowie.

-Jesteś naprawdę stuknięta, przecież kiedyś się uda

-A ja chcę, żeby udało się już, teraz!

-To w tym miesiącu się nie uda, bo ja nie mam zamiaru nic zrobić

-Jesteś ohydny, nienawidzę Cię!

-Nie jestem ohydny, tylko ty nie zwracasz na mnie uwagi!!! Mi też jest ciężko, zamiast żony, mam histeryczkę, której potrzebny jestem tylko, jako dawca nasienia. Myślisz, że nie widzę, że tylko o to Ci chodzi?


seks-pozbawiony-uczuc-3

tonieplodna-2


1.Lidia Warawan Jowita Wycisk SATYSFAKCJA MAŁŻEŃSKA U KOBIET NIEPŁODNYCH Z UWZGLĘDNIENIEM STYLU RADZENIA SOBIE ZE STRESEM
2. Seks po polsku. Antonina Otrowska, Izdebski Zbigniew