Kilka dni temu poprosiłam Dziewczyny z grupy wsparcia na @towsrodku, aby powiedziały Toniepłodnej kilka słów otuchy.

Ale najpierw, kim jest Toniepłodna?

tonieplodna-2

Sceny z życia Toniepłodnej, które pojawiły się na blogu

1. Jestem w ciąży – słowa, które bolą

2. Seks jak w zegarku

3. Wina się napij, a będziesz w ciąży

4. Wszyscy są w ciąży tylko nie ja!

5. Chcę mieć dziecko tu i teraz

6. Mam już tego dosyć!

7. Toniepłodna, ogarnij się i zacznij żyć

Dziewczyny miały napisać co mogą powiedzieć Toniepłodnej, która totalnie zwariowała na punkcie starań. Co mogą powiedzieć innej kobiecie, która bardzo pragnie dziecka, aby podnieść ją na duchu, jako osoby, które same się starają.

Co powiedzieć niepłodnej?

Oto co napisały Dziewczyny z grupy

***

Bądź jak żołnierz, nie oglądaj się za siebie i na boki, tylko przed siebie, rób swoje, to Twoja walka!

***

Kobieto pomyśl o mężu/narzeczonym/chłopaku/partnerze. Wiem, że starania są trudne bo sama już 5 lat próbuje zajść w ciążę, ale do jasnej ciasnej, posiadanie dziecka nie powinno być jedynym celem życia!

Zacznij dostrzegać tego człowieka obok siebie. Przypomnij sobie czemu jesteście razem (bo raczej nie po to aby był dawcą spermy), zabierz go na kolację, powiedz mu jak go kochasz i co w nim szanujesz najbardziej. Wyjedzcie gdzieś na jakiś szalony trip razem. Kochajcie się spontanicznie gdzie popadnie. Olej te paski owulacyjne. Doceń tą miłość, którą masz tak blisko siebie i zrozum wreszcie, że to on jest najważniejszym człowiekiem w Twoim życiu. Nie można całego życia podporządkowywać staraniom, jest tyle zajebistych rzeczy, które można zrobić, żeby życie było po prostu pięknie ❤. 

Ja też jestem staraczką, ale jestem szczęśliwa i ostatnie 5 lat to były najpiękniejsze lata mojego życia, bo wzięłam ślub z miłością mojego życia i codziennie pokochuje go na nowo. Codziennie budzę się i zasypiam koło niego. Pamiętaj, że dziecko nie jest gwarancją szczęścia. On jest moim szczęściem i nie wyobrażam sobie życia bez niego. Opowiesz nam coś o swoim?

 ***

Ja nie wiem co powiedzieć niepłodnej, która wyniki badań ma niby OK, albo takiej, która ma rozchwiane hormony, które da się wyregulować. Ja jestem spokojniejsza odkąd wiem co mi jest, odkąd wiem, że nie mam na to wpływu i nie ma leku, który  mi pomoże. Ale fakt, najważniejsze to mieć szczerą chęć zmiany swojego myślenia. Sama ciągle ćwiczę uważność, świadomość bycia tu i teraz. Mówię do siebie w myślach o tym, co jest tu i teraz i jak się z tym czuję.

Jedną rzecz mam tylko do powiedzenia mamusiom, które mają bzika i wpierają innym kobietom konieczność posiadania dziecka: “moje szczęście jest we mnie, nie muszę go szukać na zewnątrz, w kimś innym”. 
Twierdzę tak po rozmowie z koleżanką, od której nie mogłam się dowiedzieć co u niej, bo non stop naparzała o dzieciach, każde zdanie kończąc słowami “Bo dzieci to wielkie szczęście”, na grande finale dodając “Bo wiesz, po 10 latach z mężem, to już nie to samo”.

***

Nie śpiesz się, ważne rzeczy są obok Ciebie. Niebo, woda, zieleń. Wieczorem uroczysta kolacja, żeby nie zapomnieć o sobie. Ciężko jest tyle się starać i wytrzymać ze sobą. Wiem coś o tym, bo mam za sobą rozwód po wielu latach starań. Trzeba dużo rozmawiać. 

 

***

Kobieto?! Pomoże Ci ciągłe użalanie nad sobą? Przybliży Cię to do celu? Wątpię… Czy zazdrość i nienawiść do kobiet które maja dziecko lub są w ciąży coś zmieni?! Oczywiście, że nie. Ciesz się szczęściem innych, łatwiej będzie wtedy przyjąć porażkę. Po co tracić przyjaźnie, kontakty z rodziną, dlaczego złość ma zabierać nam to co w życiu najlepsze. Chęć posiadania dziecka jest bardzo ważna, macierzyństwo jest cennym darem, nie zapominaj o sobie o mężu lub partnerze. Kolejna porażka? Nie szkodzi, z każdym cyklem jesteś coraz silniejsza, tylko silne i mądre kobiety osiągają sukces. Czeka nas najpiękniejsza nagroda, przygoda na całe życie. Powodzenia

***

Ciesz się każdą chwilą! Doceń Męża, osoby, które Cię kochają i są w Twoim życiu. Kochaj, bo Miłość jest piękna! Celebruj każdy dzień! Nigdy nie trać Nadziei i Wiary w to, że się uda! Pamiętaj, że każdy dzień jest ważny i wyjątkowy i nigdy się nie powtórzy. Zatem zacznij żyj! Bądź po prostu szczęśliwa!

***

Miej wiarę w to, że w końcu się uda, myśl pozytywnie. Nie tracić nadziei, kochaj i bądź kochana.
Myśl, że nie jestem jedyną nieplodną, że nie tylko ja nie mam dzieci, że przecież są pary, którym w końcu się udało motywuje mnie do tego, żeby się nie poddawać i mimo wszystko wierzyć, że i ja zostanę matką.

***

Droga Tonieplodna, już z Tobą rozmawiałam,  a właściwie to rozmawiam stale. I chce Ci powiedzieć jedno, że to co przechodzisz to już jest najgorsze a może być już tylko lepsze. Bo to co “najgorsze” to coś co uczy Cię każdego dnia jak cieszyć się, kiedy pies skacze na Ciebie oszalały i liże po twarzy gdy przychodzisz do domu, kiedy kot wskakuje Ci na kolana i mruczy do ucha, kiedy robisz kawę mamie, która akurat wpadła w odwiedziny i przyniosła koszyk grzybów, kiedy gotujesz jak co dzień zupę dla Ukochanego a on cieszy się, jakby jadł obiad w najlepszej restauracji świata, kiedy zasiane przez Ciebie rośliny zaczynają rosnąć i dawać owoce… i tak mogłabym wymieniać i wymieniać bo dzięki Tobie i dzięki temu co przechodzisz, możesz to wszystko zauważyć, ot po prostu. Zrobisz z tym co chcesz – poczujesz, posmakujesz, zachowasz dla siebie, wyrzucisz, odrzucisz, uradujesz się, to Ty wiesz co dla Ciebie najlepsze i czego potrzebujesz. I weź to! Dla siebie!

Dziękuję Wam, że chciałyście dać jej kopniaka w tyłek!


Polub TOWSRODKU NA FB! 

Serdeczności,
Ania

 

Jak lepiej radzić sobie z niepłodnością (4)