Tak samo ważne, jak jedzenie, które spożywasz są również napoje, które pijesz. Pamiętajmy, że słodkie napoje, wody smakowe to podawanie w łatwy sposób cukru do naszego organizmu. Dwa, pamiętajmy również, że organizm „nie najada” się cukrem w napojach. Są to tylko puste kalorie.

*

W jednej butelce wody smakowej znajduje się 12 łyżek cukru!!!

woda wspomaga płodność*

Woda wspomaga płodność

Mała ilość wody może prowadzić do odwodnienia i wpływać negatywnie na śluz płodny. Im bardziej uwodniony jest śluz szyjki macicy, tym łatwiej mogą się w niej przemieszczać plemniki.

Badania wykazały, że plemniki, gorzej przemieszczają się przez śluz o niskiej zawartości wody.

Warto pamiętać, że spożywanie odpowiedniej ilości wody jest bardzo ważne. Organizm potrzebuje jej do tego, aby prawidłowo funkcjonować. Jeżeli nie pamiętasz o piciu wody, użyj aplikacji na telefon, która będzie przypominała o spożywaniu wody w ciągu dnia.

Ile wody powinnaś pić?

30ml/kg masy ciała. Kobieta ważąca 60 kg powinna wypić 1800 ml wody. Uwaga! Proszę nie pić zalecanej ilości wody na raz, aby mieć z głowy. 🙂 To nie działa i organizm z tego nie skorzysta. Wodę należy pić cały czas, małymi łykami.  

Jak przygotować smaczną lemoniadę?

 Zrobienie dobrej lemoniady, bez cukru, która smakuje owocami, to zadanie dla mistrza alchemii.

Jest gorąco, tropikalne upały szturmują nasz kraj. Brzmi groźnie. Groźniej jednak robi się, kiedy zamiast wody, spożywamy wody smakowe, które są napakowane samymi brzydkimi dodatkami.

Naprawdę, coś co nazywa się wodą, powinno nią być i nie dajmy się oszukać, że woda o smaku cytrynowym, która zawiera 12 łyżeczek cukru, to samo dobro. Dobrem nie jest i daleko mu do tego.

Biorąc pod uwagę, że blog porusza tematykę zdrowia, mogę pokusić się w ramach kulinarnego relaksu o podzielenie się z Wami przepisem na orzeźwiającą lemoniadę, która będzie milion razy zdrowsza dla Waszego organizmu, niż słodka pseudo woda.

Cały sekret dobrej lemoniady tkwi w tym, że należy zrobić z niej zaczyn.

Przepis na lemoniadę

  • 3 cytryny,
  • 1 limonka,
  • 1 uśmiech arbuza,
  • winogron,porzeczki, truskawki, grapefruit – ilość według uznania
  • woda (około 0,7l-1l)
  • słoik
  • mięta – dopiero na drugi dzień

Przygotowanie

Cytrusy należy dobrze umyć (ja polewam wrzątkiem). Owoce pokroić w plastry. Wszystko włożyć do słoika i zalać wodą. Słój z wodą należy włożyć do lodówki na noc, najlepiej na 24h. Kiedy zaczyn jest gotowy, należy go rozcieńczyć, ponieważ  jest on naprawdę mocno owocowy.

whitney-wright-286729 (1)

IMG_0070-2-683x1024 IMG_0057-2-683x1024

Źródło:

Effects of chelating agents on the rheological property of cervical mucus. Lee CH, Wang Y, Shin SC, Chien YW.